Lietuvių “žygdarbiai” Švedijoje

„Taip Švediją plėšia mafija“ – tokia antraštė puikavosi šiandienos dienraščio „Metro“ (švediškas „15 min“ atitikmuo) pirmąjame puslapyje. Traukinyje beskaitant pirmą pastraipą kilusi negera nuojauta greitai pasitvirtino – vėl pasižymėjo broliai lietuviai.

„Vogti prabangūs automobiliai ir vogtų gėrybių prigrūsti mikroautobusai kursuoja pirmyn-atgal tarp Švedijos ir Lietuvos, kur netrukus yra perparduodami ir iškeičiami į pinigus“ – rašo autorius.  Straipsnyje teigiama, kad tokie reisai neginčijamai sudaro didžiausią dalį Švedijoje užregistruotų vagysčių ir prekybos vogtais daiktais atvejų. Švedijos policija bejėgiškai skėsčioja rankomis, mat dažnai vagystės esą įvykdomos per kelias valandas ir vagys palieka šalį tą pačią dieną. Vakarų Jotalando (Västra Götaland) apskrities kriminalinės policijos komisaras Håkan Karlsson teigia, kad per dieną iš Švedijos išvyksta keli tokie automobiliai. Pasak jo, lietuviai išmoko išnaudoti sistemą.

Pernai metais buvo išaiškintas atvejis, kai prabangūs automobiliai, pavogti Švedijoje, buvo keltais gabenami į Lietuvą, kurioje buvo perrenkami ir vėliau vėl parduodami švedams. Paaiškėjo, kad per metus šios veiklos apyvarta siekė mažiausiai 90 milijonų kronų (35,5 mln. litų). Buvo sulaikyti keli asmenys, tačiau iki šiol niekam nėra pateikta jokių kaltinimų.

Perskaičiusi straipsnį, pakėliau akis – daugumą bendrakeleivių buvo atsivertę tą patį puslapį. Taip ir norėjosi atsistoti ir imti teisintis, kad ne visi mes juk tokie. Ir vat bandyk, žmogau, pasakot švedams apie lietuvių darbštumą, vaišingumą ir gražias tradicijas, kai yra tokių, kurie juoda stora linija užbraukia šias pastangas.

Šaltinis: Metro.se

Dalintis:

  5 komentarai (-ų)  »

  1. 1

   Mantas parašė,

   Gruodis 17, 2012 @ 22:36

   Gėda ir graudu. Visą laiką užsienyje jaučiu gėdą, kad esu lietuvis.

  2. 2

   Martynas parašė,

   Gruodis 18, 2012 @ 00:35

   Nereikia saviplakos tik. Kiekvienas kaimas turi savų niekšų.

  3. 3

   RIMA parašė,

   Gruodis 18, 2012 @ 15:49

   Mantai as jums pritariu pilnai,, siaubas kazkoks,,, geda ir musu seimai kad esame lietuvei, bet nuo to niekur nepabegsi,,

  4. 4

   lietuve parašė,

   Gruodis 18, 2012 @ 19:13

   jei va butu maziau tokiu kaip tu, Mantai, kuriems geda buti lietuviais, tai pasaulis suzinotu, jog lietuvoj ne tik banditai ir chuliganai. Nesuprantu, kodel geri zmones, išvyke svetur, bijo pasakyt is kur jis atvyko??? as visada iskeliu nosi aukstyn ir pasakau, kad esu is LIETUVOS. As nedarau nieko, del ko nuskamebtu Lietuva blogai, musu visi kaimynai zino -Lietuviai yra geri ir draugiski zmones. Visada buvome ir busim Lietuviais, nuo musu priklauso ka kalbes apie mus kiti.

  5. 5

   nesvarbu parašė,

   Sausis 25, 2015 @ 18:49

   mantai ir rima jei jums geda buti lietuviam,siulyciau pasikarti!
   nes as dziaudiuosi,kad lietuvis esu o ne koks apskretes skandinavas ar ryzas anglas.
   jei zmones sugeba vogti tegu vagia! o jus ziurekit savo reikalu,emigrantai juodadarbiai!!

  Komentarų RSS · TrackBack URI

  Pasisakykite

  • Išmintis på svenska

   I stormen faller de stora träden, de små blir stående. — svenskt ordspråk

  • Draugai

   Lietuvių bendruomenė Švedijoje