Nu kör vi!/Pradedam!

Būkit pasveikinti tie, kurie užklydot į šį blogą! :)

Tikiuosi, kad jis visų pirma bus naudingas man pačiai, besimokant švedų kalbos, bet kartu ir visiems kitiems, siekiantiems šio tikslo.

Ketinu čia talpinti švedų kalbos pamokėles pradedantiesiems (vėliau gal ir šiek tiek pažengusiems), naudingas nuorodas ir pan.

Būčiau dėkinga, jei radę klaidų mano įrašuose, man apie tai praneštumėte.

—————————————————————————

Nu kör vi [niu šior vi] pažodžiui išvertus reiškia “dabar važiuojam/vairuojam mes”; atitiktų liet. “Važiuojam!”

Dalintis:

  25 komentarai (-ų)  »

  1. 1

   Saulius parašė,

   Vasaris 5, 2011 @ 23:58

   laba diena,

   radau nemazai naudingos informacijos,Svedijoj teko gyvent tad tarima kaip ir zinau,bet va kas del gramatikos tai radau naugingu dalyku,

   aciu…

  2. 2

   Aistė parašė,

   Vasaris 6, 2011 @ 02:10

   Smagu, kad kažkam mano blogas naudingas :) Tikiuosi, kad dažniau apsilankysit! Sėkmės mokantis ir jei kažkokių konkrečiai pageidavimų būtų dėl gramatikos, tai prašau siūlyti..

  3. 3

   Arvydas parašė,

   Vasaris 15, 2011 @ 12:03

   Ačiū, Aiste,

   Labai ačiū už šį blog’ą. Švedų kalbos dar nesimokau, bet apie tai vis pagalvoju. Man apskritai patinka Švedija kaip šalis, kultūra, socialinė sistema ir bičiuliškai nusiteikę dauguma švedų.
   Lietuviams, siekiantiems nepriklausomybės atkūrimo, valdžia kaip tikslą, siekiamybę ne kartą minėjo Skandinavijos šalis. Sakė, sieksim, kursim skandinaviškos gerovės ir demokratijos modelį, o sukūrė azietišką- vieniems viskas, kitiems- špyga. Dabar įtariu, jog jau tada jie žinojo, kad meluoja. Nebent, nesugebėjo ta linkme dirbti.
   Gal kitiems kitaip, bet iš asmeninės patirties žinau, jog kalbos daug lengviau mokytis ir motyvacija pasimokius nuvykti paviešėti kyla, kai apie šalį, kultūrą žinoma kuo daugiau. Todėl, jei rastumėt laiko kai kada aprašyti kokį nors reiškinį, kaip pavyzdžiui šventes, tradicijas, ypač švedų tarpusavio bendravimo modelius, jų labai stiprias ir valdžią kontroliuojančias bendruomenes, padarytumėt didelį darbą. Tikiu, jog tai neliks nepastebėta. Galbūt paskatinsit likusiems Lietuvoje kurti kažką panašaus, burtis į bendruomenes, labiau kontroliuoti valdžią, siūlyti įstatymus, ar taisyti turimus. Jei to nedarys į Seimą šaknis įleidusi, surambėjusi “senoji gvardija”, tai galbūt išjudinsit jaunimą.
   Nuoširdžiai Jums linkiu sėkmės.

  4. 4

   Aistė parašė,

   Vasaris 17, 2011 @ 23:35

   Ačiū, Arvydai, už tokį išsamų komentarą. Visiškai sutinku, kad kalbos lengviau ir įdomiau mokytis, kai žinoma daugiau apie pačią šalį, jos kultūrą, papročius, žmonių gyvenimo būdą ir pan. Todėl stengsiuos ateityje kiek įmanoma daugiau tai aprašyti.

  5. 5

   Nefertare parašė,

   Vasaris 27, 2011 @ 17:59

   Laba diena,

   Labai džiaugiuosi radusi internetinį puslapį, kur galima pasimokyti švediškai. Turiu šiokius tokius švedų kalbos pagrindus, tačiau neturiu šiuo metu kur jos naudoti, o nenaudojant viskas pasimiršta.. O pamiršti nesinorėtų, patinka daugelis švedų atlikėjų, pati Švedija įdomi kaip šalis, norėčiau po ją pakeliauti, galbūt net įsidarbinti ateityje.
   Šaunuole, Aiste, peržvelgiau tavo aprašytas gramatikos taisykles, labai aiškiai, suprantamai viską parašei, puiku, kad įkėlei praktinių užduočių, jų norėtųsi ir dar daugiau, jei tik įmanoma :)
   Sėkmės!

  6. 6

   Aistė parašė,

   Vasaris 28, 2011 @ 02:05

   Ačiū už gražius žodžius, ateityje stengsiuosi įdėti daugiau praktinių užduočių :) Tiesa, kad nenaudojama kalba pasimiršta, todėl linkiu, kad išsipildytų noras pakeliauti ar įsidarbinti Švedijoje ir pagilinti švedų kalbos žinias. O kol kas, tikiuosi, mano blogas padės nepamiršti, ką esi išmokus :)

  7. 7

   Ovidijus parašė,

   Kovas 28, 2011 @ 14:45

   Hej, Aiste

   det var trevligt att se att du har skrivit så mycket om den svenska grammatiken.
   Is tikruju, labai labai fainas psl :) As viena jau toki esu rades. Parasiau 2 pamokas ten :) Bet tai ka radau cia – nustebino, norejau ir as kazka tokio padaryt ir maniau, jog internete nera tokio tipo saitu, kur butu galima ismokt svediskai. Bet pasirodo yra – ir dar toks puikus. :)

   Sekmes :) Bra bra jobb !!!! :)
   Ovidijus

  8. 8

   Aistė parašė,

   Kovas 29, 2011 @ 10:58

   Hej, Ovidijus,

   Tusen tack för din trevliga kommentar! Det var väldigt skönt att läsa den :)
   Žinau, apie kurį puslapį kalbi, mačiau ten tavo pamokėles :) Informatyvios ir lengvai suprantamos! Jei tik yra laiko ir noro, būtinai daryk kažką panašaus – kuo daugiau informacijos apie švedų kalbą lietuviškai, tuo geriau :)

   Ha det bra!

  9. 9

   Jolanta parašė,

   Kovas 29, 2011 @ 21:24

   Labas, Aiste
   Esu pradinukė SFI kursuose.
   Tai, ką radau čia – tiesiog neįtikėtina!!!
   Ačiū labai.

  10. 10

   Aistė parašė,

   Kovas 30, 2011 @ 00:58

   Sveika, Jolanta,

   Kaip man smagu, kad vis daugiau besimokančių švedų kalbos atranda šį puslapį! Tikiuosi, dažnai čia apsilankysi :) Sėkmės besimokant ir jei kyla kokių klausimų ar pasiūlymų, prašom reikštis :)

  11. 11

   Neringa parašė,

   Kovas 30, 2011 @ 09:49

   Labas, Asta,

   Ačiū už tokį nuostabų puslapį. Švedijoje gyvenu tik 7 mėnesius. Auginu 4 mėn. sūnelį, todėl galimybių lankyti SFI kursų nėra. Gal galėtum rekomenduoti, kaip savarankiskai išmokti švedų kalbos, nelankant SFI kursų. Nuo ko pradėti, kas svarbiausia. Ačiū.

  12. 12

   Aistė parašė,

   Kovas 30, 2011 @ 11:26

   Sveika,

   Jei nori mokytis švedų kalbos savarankiškai, patarčiau iš bibliotekos pasiimti kokį nors švedų kalbos vadovėlį (būtinai su CD). Vadovėlyje medžiaga dažniausiai išdėstoma nuosekliai, nuo lengviausių dalykų einant prie sunkesnių ir dar pateikiama įdomios ir naudingos info apie pačią Švediją ir gyvenimą čia. Konkrečiai rekomenduočiau “Rivstart A1+A2″, yra ir vadovėlis su CD, ir pratimų knygą. Iš šios knygos mokosi ir tie, kas lanko mokamus kursus Folkuniversitetet. Mokantis savarankiškai, svarbiausia yra prisėsti prie švedų kalbos nors trumpam, bet kiekvieną dieną, nes kitaip lengva išsimušti iš ritmo ir prarasti motyvaciją.

   Aišku, tikiuosi, kad ir šitas puslapis bus geras pagalbininkas, mokantis švedų kalbos! :) Sėkmės!

   Aistė ;)

  13. 13

   Neringa parašė,

   Kovas 30, 2011 @ 15:17

   Ačiū užatsakymą. Nuėjus i kaimo biblioteką, čia Švedijoje, galiu tikėtis rasti tokios literatūros. Tavo puslapi atsiveriu kiekvieną dieną. Man patiko, kad tu šalia žodžių parašai ir jų tarimą. Gal kokiom temikėm pamėgink parašyti?

  14. 14

   Aistė parašė,

   Kovas 30, 2011 @ 21:31

   Manau, kad rastum. Jei ne šitą knygą konkrečiai, tai kokį nors kitą vadovėlį, skirtą mokytis švedų kalbos. Bibliotekų tinklas Švedijoje labai išvystytas ir jei ta konkreti biblioteka neturi kokios nors knygos, gali paprašyti, kad ją tau užsakytų iš kitos.
   Tarimą užrašau tų žodžių, kuriuos, manau, sunkiau ištarti, bet turbūt vistiek nėra lengva suprasti. Geriausia yra išgirsti, kaip tie žodžiai tariami. Todėl labai svarbu kiek įmanoma daugiau klausytis švedų kalbos, net jei ir jos nesupranti. Ypač, jei mokaisi savarankiškai.
   O dėl temikių, tai nelabai supratau, ką turi omeny :) Šiaip stengiuosi suskirstyti įrašus į atitinkamas kategorijas, kad būtų pagal temą, jei tu apie tai kalbi.

  15. 15

   Indrė parašė,

   Balandis 1, 2011 @ 23:13

   Sveiki,

   Gal as cia biski ne i tema, bet noreciau paklaust, kaip ten yra su tais kursais? As buvau nuejus paklausti del tu kursu, man pasake, kad reikia personal number, lietuviskas a.k. netinka, nusiunte i skatverketa, is ten i migracija. Ir db jau menuo laiko kaip laukiu kokiu ziniu is migracijos, bet nieko nesulaukiu. Gal kas nors susiduret su tokia problema? Gal galit ka patart?

  16. 16

   Aistė parašė,

   Balandis 2, 2011 @ 00:50

   Laba,

   Taip, kad galetum lankyt SFI kursus, reikalingas personnummer’is, kuri isduoda skatteverket. O skatteverketui reikalingas popierius is migracines, bet laukti menesi laiko jau yra per daug. Tavo vietoj skambinciau/eiciau vel i migracine pasiteirauti kas ir kaip, gal laiskas ne ten kur nuejo. Man popierius sutvarke per kelias dienas. Sekmes!

  17. 17

   Indrė parašė,

   Balandis 7, 2011 @ 19:54

   Aciu labai uz atsakyma, bandysiu ryt nueiti dar karta :)

  18. 18

   Sistema parašė,

   Balandis 29, 2011 @ 11:38

   Wow, koki puslapi radau!! Pati kalbu svediskai, bet einu zinias atnaujinsiu, gal naujo ka rasiu :)

   O autorei linkiu sekmes, saunuole labai, kad viska taip issamiai surase!! ;)

  19. 19

   Aistė parašė,

   Balandis 30, 2011 @ 10:23

   Aciu! Tikiuosi, rasi ka nors naujo ;)

  20. 20

   Dina parašė,

   Gegužė 28, 2011 @ 00:25

   norejau paklaust gal zinai kur internete galima butu rast ir parsisiust lietuviu – svedu pamokeliu, kad tiesiog isirasius i diska butu galima klausytis ir pasimokyti, nes kasdien tenka vazinetis nemaza atstuma , tai butu visai neblogai ta laika naudingai isnaudot.Namuose po darbo nelabai noro belieka mokintis…

  21. 21

   Aistė parašė,

   Gegužė 28, 2011 @ 14:11

   Anglų-švedų pamokėlių tai dar galima rast parsisiųst, bet dėl lietuvių-švedų labai abejoju…Bent man nepavyko nieko panašaus rasti, esu tik turėjusi knygutę su kasete (!), kurią pirkau knygyne LT.

  22. 22

   Dina parašė,

   Gegužė 28, 2011 @ 15:22

   mmm aisku. nu teks prasyt kad kas Lt nupirktu ir atsiustu

  23. 23

   Svajunas parašė,

   Balandis 16, 2015 @ 12:26

   Sveika Aiste. Ilgai galvojau pradeti mokytis svedu kalbos,bet galu gale apsisprendziau. Na,ka galiu pasakyti,pradzia buvo sunki. Ieskojau daug reikiamos literaturos mokimuisi. Sunku,bet cia tavo sukurtame puslapyje tikrai radau man reikiamos medziagos.As dar tik,kaip sako pradziamokslis,tai daug kur ieskojau tos Sigutes Radzevicienes svedu gramatikos knygos,niekur negaliu rasti.Manau ,kad kada ir kur nors rasiu. Aciu uz tokia jusu pateikta issamia informacija. Lycka till.

  24. 24

   Nadežda parašė,

   Rugsėjis 16, 2015 @ 21:11

   Hej Aiste!

   Tack så jättemycket för jobbet du gör! Jag undrar, om det är möjligt att köpa Rivstart A1+A2 (Textbok och Övningsbok) i Litauen?

   Ha det så bra!

  25. 25

   Grazina parašė,

   Birželis 1, 2018 @ 08:27

   Laba diena noreciau paklausti ar sis saitas vis dar tebeveikia?

  Komentarų RSS · TrackBack URI

  Pasisakykite

  • Išmintis på svenska

   Du kan inte nå något nytt om dina händer fortfarande är fulla av gårdagens skräp — Louise Smith

  • Draugai

   Lietuvių bendruomenė Švedijoje